statystyki szczegółowe

Aktualności

Dwa obrazy Pogoni w meczu z Proszkowem!

• autor: dawid-k, 2011-05-15 17:24

Kolejne spotkanie, które mogliśmy wygrać. Nic nie wskazywało na to, że w derbach podzielimy się punktami! W meczu ujrzeliśmy dwa obrazy Pogoni! O pierwszym można dużo napisać i bardzo się z niego cieszyć, a o drugim lepiej byłoby zapomnieć i w ogóle o nim nie pisać. Ale przytrafia on nam się już któryś raz!

1. obraz - pierwsza część spotkania: mimo straty pierwszej bramki i wyjście na prowadzenie Iskry nie dawaliśmy za wygraną. Strzelamy bramki, walczymy i do przerwy dowozimy wynik 1:3 dla Jastrzębiec! Wyrównującego gola strzela Arek Gruszczyński. Później piękne trafienia dorzucają: Damian Kępa i Michał Sołtys, którzy strzelają w okna bramki Proszkowa nie dając szans bramkarzowi! Mogliśmy podnieść wynik, ale Tomasz Działoszyński marnuje dwie okazję. Najpierw z 5 - 6 metra przenosi piłkę wysoko ponad bramką, a później trafia w poprzeczkę! Ale nic nie wskazywało na to, że możemy mieć tak duże problemy w dalszej części spotkania!

I tu pojawia się 2. obraz! Druga połowa meczu i ponownie przychodzi do nas syndrom meczy z poprzedniej rundy, tj. Bukówka (grali w 9-ciu. Wygrywaliśmy do przerwy 1:0, po czym Bukówek zabiera nam 3pkt wynikiem 2:4), Słupia (do przerwy 1:1, a ostatecznie 2:4 dla Odry), Ciechowa (do przerwy 0:2 dla Jastrzębiec - ostatecznie 4:3) i kilku innych spotkań. Od początku tej części nie gramy prawie nic. Próbujemy się bronić, Proszków częściej wita pod naszą bramką i szuka okazji do strzelenia bramki.

Pocieszeniem i zachętą do dalszej walki było chyba strzelenie bramki na 1:4. Tą okazję wykorzystał Tomek Gałczyński, który wrócił do zespołu! Ale Proszków szybko spędza nam sen z powiek. Chwilę po naszej bramce odpowiadają tym samym. Następnie zamykają nas we własnej połowie. My potrafiliśmy tylko wybijać piłki, o ile nam się to udało. Iskra strzela na 3:4, a my próbujemy gonić wynik. I ponownie akcja przenosi się pod naszą bramkę, a tam, według sędziego, bramkarz Jarosław Łepski fauluje zawodnika i sędzia dyktuje rzut karny! 4:4 i kolejne ataki Proszkowa, które na nasze szczęście przerywa sędzia, który kończy spotkanie!

Niektórzy chyba za bardzo chcieli strzelić bramkę i uwierzyli, że mecz się sam wygra..:(