Sokół Kryniczno - Pogoń Jastrzębce (1:3)

• 8 minuta: Gruszczyński po asyście Łopuszyńskiego
  • 49 minuta: Gruszczyński po asyście Melskiego
  • 52 minuta: Adam Zenka po asyście Gruszczyńskiego

Na boisko wybiegli: Pieróg - Stanik, Gałczyński, Działoszyński, M. Zenka - Kiś (60' Ł. Cieśla), Sołtys (75' A. Warchał), T. Łopuszyński, A. Zenka, Gruszczyński, Melski (55' Strzelecki)

Tak jak się spodziewaliśmy - mecz był bardzo ciężki. Gospodarze postawili nam ciężkie warunki i wiele do życzenia pozostawiało również boisko. Mecz od początku bardzo dobrze ułożył się dla POGONI, bo już w 8 minucie bramkę po rykoszecie strzelił Gruszka z okolic 16 metra! Po tej bramce nasi kontrolowali wydarzenia na boisku grając agresywnie i uważnie w obronie. Goście próbowali swoją grę przerzucać do przodu, ale obrońcy dobrze się spisywali, za co nasi odgrywali się groźnymi kontrami i mieli kilka na prawdę bardzo dobrych okazji. W drugiej połowie...

• mecz się zmienił. Po wznowieniu gry nasi przyspieszyli i zagrali lekkim presingiem, co w ciągu kilku minut przyniosło kolejne bramki! W 49' po koronkowej akcji Melona z Wichrem piłkę w bramce umieścił Gruszka, a trzy minuty później po szybkiej kontrze na 3:0 podwyższył wynik Wicher. Było to po podaniu Gruszki! Wydawało się, że trzy punkty dają nam przewagę nie do przebicia, jednak nie! Od tego momentu nasi odpuścili trochę o pozwolili gospodarzom na zbyt dużo. Nie pomagał nam również sędzia, który podejmował dziwne decyzje. Gospodarze wyczuli, że mogą coś ustrzelić i tak zrobili. W 70 minucie po jednej ze wrzutek w pole karne błąd popełnił Leszek i wypuścił piłkę na przedpole, a tam już tylko czekali napastnicy Kryniczna, którzy wepchnęli ją do bramki. Przewaga topnieje, 3:1 dla nas.

Gospodarze poszli za ciosem, lecz od tej bramki Leszek broni już bezbłędnie - popisując się przy tym 3 - 4 wspaniałymi interwencjami. Swoje okazje mieliśmy również my - w 75' po ładnej kontrze Gruszczyński minął już bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę, lecz piłka tak niefortunnie podskoczyła, że przeleciała obok słupka! Do końca wynik się nie zmienił i nasi z ciężkiego terenu przywieźli trzy punkty - wywalczone ciężko, ale zasłużenie!

Po raz kolejny na uznanie zasługuje gra defensywna naszego zespołu. Było także widać dobrą grę taktyczną - widać iż sztab szkoleniowy, czyli Wicher i Mały odrobili zadanie domowe. Kolejny bardzo dobry mecz 16 - latka Michała Sołtysa, któy świetnie zagrał na prawej stronie. Dobre zmiany dali też Franek i Adaś. Przed nami ostatnia kolejka i mecz przyjaźni z Zachodem Środa Śląska...

13. Kolejka zapowiedź:
    Pogoń Jastrzębce - Zachód Środa Śląska, godz. 13:00

W ostatniej kolejce Pogoń zagra w meczu przyjaźni z Zachodem. Obydwie drużyny bardzo dobrze się znają, gdyż korzystają wspólnie z jednego boiska i wielu zawodników z obydwu ekip bardzo dobrze się zna! Dla jednych i drugich ten mecz jest bardzo ważny. Pogoń jeśli wygra to ma szansę wskoczyć na fotel wicelidera lub bardzo mocno ulokować się na 3 miejscu tabeli. Zaś dla Zachodu to mecz o sześć punktów i "być albo nie być" w ścisłej czołówce tabeli!